OBĚTI ČESKÉ JUSTICEDoktorka Kuželová

Přesné datum si již nevybavuji, ale zrovna jsem se vrátil z Brna a byl na cele s vězněm provokatérem. Přišli dva dozorci a říkají mi, že za mnou přišla právnička. A při vyslovení slova právnička dali důraz na koncovou příponu - ka. „Vezměte si papíry od případu,“ zaznělo. Říkal jsem si, že žádnou právničku nemám, že mi mamča zase někoho posílá, a tak jsem šel. Když mě přivedli za doktorku Kuželovou, tak na mě s příjemným hlasem začala mluvit a řekla mi, kdo ji posílá. Tady se hodí přísloví: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.“ Já jsem ji zarazil a říkám jí: „Neměli bychom nejdřív podepsat spolu plnou moc?“ Doktorka Kuželová ihned zareagovala, vyndala z tašky plnou moc podepsanou od mé mamči a povídá: „To je v pořádku, já už ji mám podepsanou od vaší maminky.“ Já jí říkám: „Ale víte, že tato plná moc je neplatná.“ Vím to protože, když za mnou poprvé do Brna přijel doktor Janota, tak měl také podepsanou plnou moc od mé mamči a nechtěli ho za mnou s touto plnou mocí pustit. Tak za mnou přišel nějaký velitel, abych mu podepsal plnou moc osobně, aby doktora Janotu pustili. Zarazila se a říkám jí: „Dokud spolu nepodepíšeme plnou moc my dva, tak se s vámi bavit nebudu.“ Ona však pohotově reaguje: „Tak ji podepíšeme za chvilku.“ To už jsem věděl, že se domluvila s policií a řekl jsem jí: „Končíme, co to na mě zkoušíte? Zazvoňte na zvonek, ať mě odvedou zase na celu.“ Zazvonila na něj a začala: „Víte, kdo já jsem? Já jsem obhajovala toho a toho, no, jestli teď odejdu, tak už nikdy nepřijdu.“  „Už mám advokáty 3 a už žádného dalšího nepotřebuji.“, odpověděl jsem. Doktorka opět pohotově reaguje: „No, já, kdybych ten případ vzala, tak bych ty advokáty stejně všechny vyházela, protože všichni pracují pro policii.“ To je velice zajímavá věta, kterou vyslovila. Kdyby ji neposlala policie, tak by ji vůbec nenapadla. Poté přišli dva velitelé a chtěli mě už odvést a ona je rukou zastavila a řekla: „Počkejte ještě chvilku.“ A začala na mě zase něco mluvit, aby zkusila ještě mé rozhodnutí  zvrátit. Já jsem to už ukončil a odvedli mě.

Pokud se na to dívám s odstupem času, tak to, že šla za mojí mamčou s úsměvem na tváři, že mi chce pomoci, navíc s klidným svědomím a za plného vědomí si nechala podepsat plnou moc, která je neplatná, což moc dobře věděla, o doktorce Kuželové vypovídá, co je to za člověka. Musím ještě uvést, že na jedné návštěvě s mojí přítelkyní, mě přítelkyně přesvědčila, že doktorka Kuželová je kapacita a ať to zvážím, jestli jsem si to špatně nevyložil. Měl jsem zrovna špatnou chvilku, a tak jsem si říkal, třeba už jsem paranoidní, ať za ní ještě dojde a omluví se jí za mé chování a poprosí jí ještě jednou, zdali by nepřišla. Jakmile jsem se vrátil zpátky na celu, celou situaci jsem si znovu přehrál v hlavě a řekl jsem si, že už se nikým nenechám ovlivňovat o mém úsudku a že její spolupráce s policií je zcela evidentní. Litoval jsem té vzkázané omluvy. Každopádně, jelikož se doktorka Kuželová nestala mojí advokátkou, tak z této naší schůzky bude existovat nahrávka, kterou policie chtěla pořídit. Rád bych ji pustil u soudu jako důkaz její spolupráce s policií.

Vzhledem k této situaci, která nastala, chci učinit toto prohlášení: „Čestně prohlašuji, měl jsem čtyři advokáty: Dr. Keprle, Dr. Petr, Dr. Sovák a Dr. Hotaš. Se všemi jsem podepsal platnou plnou moc a bylo mi slíbeno, že jí vloží do spisu. V současné době mám advokáta pouze jednoho, a to Mgr. MUDr. Keprleho.  S ostatními advokáty jsem plnou moc ukončil vlastnoručně napsaným papírem o ukončení plné moci s konkrétním jménem advokáta.

 

Další článek >>